פולי קפה

פולי קפה

בשל מחירי שוק גבוהים יותר כעת יש לנו מגוון רחב של סוגים שונים של פולי קפה גורמה. זה יכול להיות קשה יותר ויותר להבחין מה אתה באמת הכי אוהב.
לפי מה שאנחנו יודעים, יש יותר מ -6,000 וריאציות בעולם, עם לפחות 25 סוגים עיקריים של פולי קפה גורמה. אולם, שני הסוגים המסחריים החשובים ביותר של פולי קפה הם ערביקה ורובוסטה.
סוגים של פולי קפה ערביקה גורמה מהווים מעל 60% מהייצור העולמי של קפה גורמה. צמח הערביקה הוא שיח גדול הרגיש מאוד לקור, מחלות ומזיקים. בגלל זה, השעועית שלה יקרות יותר. ערביקה יכול לשמש בצורתו הטהורה כבסיס לתערובות קפה גורמה עם רובוסטה, מכיוון של ערביקה עצמו יש טעם עדין.
מיד אחרי שקמים מהמיטה או מהמזרונים מומלץ קריאה בקפה לשתות את קפה הערביקה.
הטעם של שעועית ערביקה משתנה מאוד בהתאם לאזור בעולם שבו הוא גדל. שעועית אינדונזית יוצרת את טעם כוס הקפה העשירה ביותר בניחוח קפה גורמה. פולי ערביקה שגודלו במרכז ובדרום אמריקה מציעים גוף וארומה מתונה. רוב תערובות הבוקר עשויות עם קפה גורמה אמריקאי, כמו קפה גורמה בטעמים.
לעומת זאת, קפה גורמה רובוסטה מהווה כמעט 40% מהייצור העולמי. רובוסטה שונה מערביקה, הרבה יותר קל לצמיחה והוא עמיד בפני מחלות ופגעי מזג אוויר, ולכן הוא זול יותר.
עם זאת, זה לא אומר בהכרח שתערובת קפה גורמה עם רובוסטה הנה באיכות נמוכה יותר מאשר הערביקה הטהורה. תערובות קפה גורמה נועדו להביא את הטוב ביותר בטעמים השונים. רובוסטה בעל טעם חזק ומודגש. רובוסטה לא משתנה בטעם בהתאם לאזור הגידול כפי שערביקה עושה.